Mobirise

RAF IPA 1941 Veteran

Pivo stabilně lelží a dozrává v pivovarském tanku, můžete jej výhodně koupit v balení Karton BOX 3 Ks, který vám doručíme přímo z ležáckého sklepa, až k vašim dveřím. Zveme vás do našeho Online Obchodu k ochutnání jedinečného speciálku. Sledujte akční nabídku.

DOSTUPNOST : Objednávejte online obchod viz. níže odkaz. 
PLÁN EXPEDICE : Ve stabilní  nabídce.


Představujeme autentický příběh s inspirací receptury, která vychází z osobních historek poválečných letců a datuje se vletech 1941 - 1944, kdy letci z Československých a Polských peruti bojovali u Britského královského letectva. Pivo jsme uvařili na počest našim válečným pilotům. 
Chtěl bych rovněž poděkovat pečlivé práci se shromážděním detailních informací v příspěvcích od Martyna Cornell a.
Pivní pedagog, konzultant piva, autor, novinář a historik piva. Vítěz pětileté výroční ceny britských cechů piva spisovatelů, 2011–2015 .


Mobirise

Říkalo se jim
"Létající hospody" 

Bylo by to teprve 12. července, kdy „opravdové britské pivo“ konečně oficiálně dorazilo k bojujícím jednotkám v Normandii, a dokonce toto množství stačilo. Pouze jeden litr na člověka. Ale to už dávno předtím podnikaví piloti v RAF - a USAAF - se zabývali soukromou dopravou piva do severní Francie, způsobem, jakým vojáci nazývali „létající hospody“.


Angmere, Sussex, červenec 1944: před Spitfire IX z 332 (norské) perutě, standardní 45-galonový typhoon / hurikán 'Torpedo' jettison tank upravený pro použití na Spitfire (pro nedostatek 45-galonových barelů)  se plní Pale Ale, pro přelet do Normandie, zatímco RAF 'ák' píše radostnou zprávu na tank, pilot sedící na křídlech má na sobě čepici norského letectva. Naplňuje muž bombu pivem? Zcela jistě. Pivo je pravděpodobně z pivovaru "Henty a Constable" v nedalekém Chichesteru.  
Dodatek: pilot byl nyní identifikován jako téměř jistě norské Spitfire Eso Wing Commander Rolf Arne Berg, CO z č. 132 norské perutě, který byl zabit o několik měsíců později, ve věku 27 let, v únoru 1945 při útoku na německé letiště v Nizozemí.

Mobirise

Hawker Typhoon Mark IB
"pivní bomba"

Č. 127 Wing RCAF byla formace královského Kanadského letectva během druhé světové války . Zahrnovala č. 403 letky RCAF , č. 416 letky RCAF a č. 443 letky RCAF .


"Pivní Bomba" na tom není nic atomového, takže detaily lze nyní prozradit. Vynález je ve skutečnosti jednoduchý sám o sobě obsahoval: sud s pivem, letadlo nesoucí "pivní bombu" a ochotného pilota (tři byli vždy k dispozici a stále se počet dobrovolníků zvyšoval). Další postup, který byl volně zveřejněn ve prospěch žíznivého vojska byl takový: letadlo muselo být pečlivě „nabombardováno“ barely piva, odletělo s veškerou opatrností do Plumentotu v Normandii a bezpečně přistálo.  Nikdy nebyli bomby tak vítané vojáky, jako při této misi. 

Mobirise

Spitfire "nosatá pivní bomba"

Pro nedostatek pivních sudů Polští letci přišli s nápadem úpravy barelu pro letadla typu Spitfire. Zrodila se populární "nosatá pivní bomba", vynalezená a poprvé použitá 131 Polskou stíhací perutí, když ještě létala v Anglii.


„Pivní bomby“ byly dřevěné sudy osazeny usměrněnými „nosovými kužely“ pro přepravu v bombových nosičích pod Spitfire členy 131 Polské stíhací perutí, pravděpodobně v srpnu 1944, pravděpodobně na letišti Ford v západním Sussexu. Fotografie pořízené z polských perutí 15 Wojtek Matusiak, hospoda Stratus, 2012, p216 a © Stratus

Mobirise

Barely plné piva pod křídly

Na počátku první používanou metodou bylo připevnit sudy k držákům na bomby a dodat žíznivému vojsku.


Piloti z RAF No 131 (polské) křídlo, létáli na Spitfire Mk IXs, (pravděpodobně 302 Squadron nebo 308 Squadron, obě bojové-bombardovací jednotky) prohlašovali, že vynalezli nápad jak zdokonalit “pivní bomby”, používali sudy, které měly nasazeny "nosní kužely" upravené tak, aby byly efektivnější co se týče objemu, byly připevněny ke skříňkám pumpy Spitfire.  Dne 3. srpna 1944 se 131 Wing přesunulo z Anglie na letiště v Plumentotu poblíž Caen a začalo „bombardování pivem“.

Mobirise

Žíznivé vojsko vzhlíželo do oblak

Nebudete věřit tomuto podivnému triku, který používali při létání s pivem k jednotkám D-DAY v Normandii. Je ironií, že piloti Thunderboltu se dozvěděli, co Typhoonové dělali, a sami to zkopírovali. Poručík William R Dunn z 513. stíhací perutě, USAAF, první americké letecké eso druhé světové války, byl pilotem P-47 Thunderbolt v Normandii. Zaznamenal:


Během našeho krátkého pobytu na letišti A6 jsme se dozvěděli další trik obchodu od našich sousedních spojenců RAF, typhoonské letky se sídlem poblíž Caen. Pravidelně posílali prázdné bomby natankovat pivem zpět do Anglie. Když se vraceli naplnění do Francie v nadmořské výšce asi 15 000 stop tak pivo dorazilo v parádním stavu a vychlazené. Brzy jsme následovali jejich nápad s našimi 150 galonovými tanky.
"Ty britské typy zajistě vědí, jak si vzít sebou veškeré pohodlí domova do války."

PRO VÍCE INFORMACÍ VSTUPTE NA NÁŠ FACEBOOK

Prohlašuji, že jsme se seznámil se Zásadami zpracování osobních údajů a chci odebírat newsletter.  © Copyright 2010 - 2021 Saxenberg Řemeslný Pivovar - All Rights Reserved - Premium Czech Beer,
Hend Crafted by Saxenberg

The website was started with Mobirise templates